خنجر شاه عباس صفوی در معرض بازدید عموم قرار گرفت + نیمار: دنبال شکستن رکورد پله و رونالدو نیستم – شکوفه اصفهان

دو اثر نفیس دوره صفوی شامل خنجر شاه عباس صفوی و قرآن خطی متعلق به این دوره برای اولین بار در گنجینه شیخ صفی الدین اردبیلی در معرض دید عموم قرار گرفت
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل همچنین از مرمت 2 پل تاریخی هفت چشمه (یدی گوز کورپوسی) متعلق به دوره صفویه و پل نادری مربوط به دوره قاجاریه در اردبیل خبر داد.

جد خاندان صفوی، شیخ صفی الدین اردبیلی به حد مطلوب در کشور معرفی نشده و ضروری است در این خصوص اهتمام ویژه داشته باشیم.

فلاحی با ابراز امیدواری به پایان عملیات مرمت هر 2 پل تا دو هفته آینده اضافه کرد: برای مرمت پل تاریخی نادری 700 میلیون ریال و پل تاریخی هفت چشمه 350 میلیون ریال اعتبار هزینه می شود.

پل یئدی گوز مربوط به دوره صفوی به طول 60 و عرض 3.10 متر می باشد و پل تاریخی نادری هم مربوط به دوره قاجار به طول 60 و عرض 5.10 متر است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

وی با بیان اینکه این اقدام فرصتی برای آشنایی نسل جوان با تاریخ و فرهنگ این مرز و بوم است، اضافه کرد: معرفی این برهه از تاریخ به ویژه برای نسل جوان اهمیت ویژه دارد.

نادر فلاحی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: خنجر شاه عباس صفوی منقوش به جمله «جهان منتظر توست یا مهدی (عج)» و قرآن نفیس خطی متعلق به دوره صفویه به گنجینه شیخ صفی الدین اردبیلی وقف شده اند.

دو اثر نفیس دوره صفوی شامل خنجر شاه عباس صفوی و قرآن خطی متعلق به این دوره برای اولین بار در گنجینه شیخ صفی الدین اردبیلی در معرض دید عموم قرار گرفت.

——————-

ورزش سه: نیمار، فوق ستاره تیم ملی برزیل مدعی شد که تمرکزش روی شکست رکوردها و رسیدن به روماریو، رونالدو و پله نیست

ورزش سه: نیمار، فوق ستاره تیم ملی برزیل مدعی شد که تمرکزش روی شکست رکوردها و رسیدن به روماریو، رونالدو و پله نیست.

او گفت:” هیچ تلاشی برای اینکه به بهترین گلزن تاریخ برزیل تبدیل شوم ندارم. فکر می‌کنم این‌ها همه عدد هستند. پله، رونالدو و بقیه همگی الگوی من هستند، آنها پیش از من بوده اند و وقتی بحث الگو می‌شود، من هیچگاه بهتر از آنها نیستم. بنابراین برای هر یک از آنها، روماریو، زیکو، رونالدو، پله و … . احترام قائلم زیرا آنها الگوی من هستند. خوشحالم که به تیمم کمک کردم گل بزنیم ولی نمی‌خواهم از این اسطوره‌ها بزرگتر باشم و نخواهم شد. هر یک از آنها مسیری ویژه برای پیوستن به تاریخ سپری کرده است.”

 نیمار شب گذشته پس از مدت‌ها به میادین برگشت و مقابل کرواسی به میدان رفت که موفق شد تک گل تیمش را به ثمر برساند. با گلی که نیمار شب گذشته زد، 54 گله شد و توانست روماریو را پشت سر بگذارد. حالا تنها رونالدو و پله بالاتر از نیمار قرار گرفته اند و ستاره پاری سن ژرمن، توجهی به این موضوع ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *