امدادرسانی بیش از هزار سیل زده در کشور + جلوگیری از حفاری های غیرمجاز در چناران – شکوفه اصفهان

خبرگزاری مهر: رئیس سازمان امداد نجات هلال احمر گفت: ۱۱۱۵ سیل زده طی دو روز گذشته در ۱۲ استان امدادرسانی شدند.

مرتضی سلیمی گفت:۱۹۵ سیل زده در استان‌های آذربایجان شرقی، سمنان، اصفهان، خراسان جنوبی، کرمانشاه، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و یزد توسط امدادگران هلال‌احمر اسکان اضطراری یافتند
رئیس سازمان امداد نجات هلال احمر بیان کرد: همچنین ۳۹ دستگاه چادر، ۶۶۰ تخته پتو، ۱۱۵ تخته موکت، ۶۳۰ کیلوگرم نایلون، ۱۹۵ شعله والور و فانوس و نیز ۱۰۰۰ قوطی کنسروجات میان سیل‌زدگان توزیع شد.

به گفته وی ۳۷ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین امدادرسانی شدند و همچنین امدادرسانی در آذربایجان شرقی، سمنان و کهگیلویه و بویراحمد همچنان ادامه دارد.

مرتضی سلیمی گفت:۱۹۵ سیل زده در استان‌های آذربایجان شرقی، سمنان، اصفهان، خراسان جنوبی، کرمانشاه، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و یزد توسط امدادگران هلال‌احمر اسکان اضطراری یافتند.

خبرگزاری مهر: رئیس سازمان امداد نجات هلال احمر گفت: ۱۱۱۵ سیل زده طی دو روز گذشته در ۱۲ استان امدادرسانی شدند.

وی ادامه داد: ۴۷ تیم شامل ۱۶۳ نفر سیل‌زدگان را امدادرسانی کردند که طی این عملیات‌ها ۱۶ دستگاه خودرو نیز از مسیر سیلاب رهاسازی و ۶ واحد از منازل مسکونی از آب تخلیه شدند.

——————-

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان چناران گفت: به منظور جلوگیری از تخریب آثار باستانی شهرستان اقدامات خوبی در خصوص گشت های مشترک با نیروی انتظامی، محیط زیست و همچنین منابع طبیعی شهرستان انجام داده ایم
محمد طاهریان مقدم مدیر میراث فرهنگی شهرستان چناران، با اعلام این خبر افزود: شهرستان چناران دارای پیشینه تاریخی غنی با بیش از 100 اثر تاریخی شناسایی شده است که از این 100 اثر 19 اثر آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان چناران گفت: به منظور جلوگیری از تخریب آثار باستانی شهرستان اقدامات خوبی در خصوص گشت های مشترک با نیروی انتظامی، محیط زیست و همچنین منابع طبیعی شهرستان انجام داده ایم.

در هفته جاری به کمک نیروی انتظامی شهرستان تخریب کنندگان حمام قدیمی و قبرستان قدیمی در این شهرستان دستگیر شدند و به مراجع قضایی معرفی شده اند، و پرونده آن ها در دادگستری در حال رسیدگی است.

طاهریان مقدم خاطرنشان کرد: برگزاری گشت های مشترک با نیروی انتظامی، محیط زیست، منابع طبیعی و … می تواند به صیانت هرچه بهتر از آثار فرهنگی تاریخی این شهرستان کمک کند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *