از نمایشگاه بین ‎المللی کتاب تهران چه خبر؟ + میل های کوره آجرپزی طلاب مشهد به جاذبه گردشگری تبدیل می شود – شکوفه اصفهان

خبرگزاری ایلنا: معاون اجرایی سی و یکمین نمایشگاه بین‌‎المللی کتاب تهران از ثبت‌نام نهایی ۲۵۰۰ ناشر داخلی و ۱۱۰ ناشر عرب و لاتین برای حضور در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد
وی از پایان ثبت نام ناشران داخلی خبر داد و گفت: تاکنون ثبت‌نام ۲۵۰۰ ناشر انجام شده است و در حال نهایی کردن برخی از ثبت‌‎نام‌های موقت هستیم. همچنین تاکنون ۱۱۰ ناشر و توزیع‌کننده لاتین و عرب نیز ثبت نام خود را انجام داده‌اند.

دهقانی با تاکید بر تشکیل جلسات مستمر برای آماده‌سازی نمایشگاه گفت: ‌جانمایی‌های نمایشگاه نیز انجام شده است و باتوجه به بهره‌برداری از رواق‌های شرقی و غربی برای نخستین بار در نمایشگاه امسال، ناشران خارجی در طبقه منهای یک رواق شرقی، ناشران کودک در طبقه همکف و صحن همسطح، ناشران آموزشی در طبقه همکف رواق غربی و ناشران داخلی به مانند سال‌های پیشین در شبستان مستقر خواهند بود.

وی ادامه داد: همچنین غرفه ناشران دانشگاهی در جنوب شبستان (ضلع شرقی خیابان قنبرزاده) و در زیر چادرهای مستحکم برپا خواهد شد.

 یحیی دهقانی از استقرار کمیته‌ها در مصلی تهران خبر داد و گفت: در حال حاضر کمیته پشتیبانی و اجرایی در مصلی تهران مستقر شده‌اند و در آینده نزدیک نیز دیگر کمیته‌ها مستقر خواهند شد.

خبرگزاری ایلنا: معاون اجرایی سی و یکمین نمایشگاه بین‌‎المللی کتاب تهران از ثبت‌نام نهایی ۲۵۰۰ ناشر داخلی و ۱۱۰ ناشر عرب و لاتین برای حضور در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

از نمایشگاه بین ‎المللی کتاب تهران چه خبر؟

——————-

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: میل های تاریخی کوره های آجرپزی منطقه طلاب مشهد به جاذبه گردشگری تبدیل می شود
آمادگی داریم که در صورت نیاز میل های تاریخی را مرمت کرده و به عنوان جاذبه و مقصد گردشگری در شهر مشهد تبدیل کنیم.

حسین فرهادیان شهردار منطقه 5 مشهد نیز در این دیدار برای مشارکت و همکاری درزمینه توسعه گردشگری و احیای آثار تاریخی موجود در محدوده این منطقه اعلام آمادگی کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: میل های تاریخی کوره های آجرپزی منطقه طلاب مشهد به جاذبه گردشگری تبدیل می شود.

بازار پررونقی در گلشهر وجود دارد که با توجه به این که اجناس و کالاها با قیمت مناسب در این بازار عرضه می شود، می تواند به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شهر مشهد مطرح و مورد بازدید گردشگران قرار گیرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

او گفت: چندین میل کوره های آجرپزی در محدوده این منطقه شهرداری قرار دارد که می توانیم با کمک میراث فرهنگی آن ها را بازسازی و احیا کنیم.

ابوالفضل مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی این استان، در دیدار با شهردار منطقه 5 مشهد گفت: چهار میل کوره های آجرپزی مشهد در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

مکرمی فر افزود: در کنار این جاذبه تاریخی و گردشگری می توانیم بازارچه صنایع دستی نیز ایجاد کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *