واکنش به لغو ناگهانی کنسرت‌ها در روز‌های اخیر + کرملین: لندن باید از مسکو عذرخواهی کند – شکوفه اصفهان

خبرگزاری ایسنا: مشاور وزیر کشور برهم زدن مراسم های قانونی را اقدامی خلاف قانون و منطق دانست و آن را تضییع بارز حق الناس و حقوق شهروندی ذکر کرد
روح الله جمعه‌ای مشاور وزیر کشور با اشاره برهم خوردن مراسم کنسرت موسیقی در برخی مناطق کشور در ایام نوروز گفت: طبق قانون هر مراسمی که دارای مجوز قانونی می باشد از تمامی حقوق قانونی و رسمی برخوردار بوده وهرگونه اخلال و تلاش برای برهم زدن آن اقدامی مجرمانه و قابل پیگرد می باشد.

جمعه ای افزود: از سوی دیگر مراسم هایی که دارای مجوز قانونی از مراکز ذیصلاح می باشند و با استقبال مردم روبرو می شوند از مظاهر زیبای مردمسالاری دینی می باشد و برهم زدن و هرگونه تلاش برای اخلال در آن مصداق بارز تضییع حق الناس یا همان حقوق شهروندی می باشد و لازم است مراجع ذیصلاح نسبت به جلوگیری از توهین و اهانت به قوانین و مقررات و تضییع حقوق مردم اقدام نمایند.

خبرگزاری ایسنا: مشاور وزیر کشور برهم زدن مراسم های قانونی را اقدامی خلاف قانون و منطق دانست و آن را تضییع بارز حق الناس و حقوق شهروندی ذکر کرد.

وی ماهیت برگزاری مراسم هایی مانند کنسرت را علاوه بر ایجاد فضای بانشاط و شاد در جامعه، اقدامی فرهنگی دانست و گفت: هر جامعه ای برخوردار از سلائق و خرده فرهنگ ها و برداشت های متنوع از عرف و یا آیین هاست اما فقط قانون، ملاک و معیار درستی و نادرستی اعمال سلایق است و تصویب قانون نیز دارای مراحلی است که در جمهوری اسلامی ایران شورای نگهبان با حضور فقهای عالم و حقوقدانان حاذق بر تصویب قوانین نظارت دارند لذا هرگونه اقدام علیه اقدامات قانونی در گام اول بی اعتبار دانستن مراجع قانونی و نهادهای قانونگذار است.

——————-

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی کرملین گفت، لندن باید بابت طرح اتهامات علیه روسیه از مسکو عذرخواهی کند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره ماجرای مسمومیت سرگئی اسکریپال، جاسوس سابق روس در سالزبری گفت: لندن به هر حال مجبور به عذرخواهی خواهد شد اما مشخصاً این ماجرا طولانی خواهد بود و بلاهت انگلیس در آن از حد گذشته است
پسکوف گفت: اتهام‌های انگلیس علیه روسیه در پرونده اسکریپال با شواهد ردکننده آشکار روبرو شده است.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی کرملین گفت، لندن باید بابت طرح اتهامات علیه روسیه از مسکو عذرخواهی کند.

پسکوف تأکید کرد، اطمینان دارد که اتهام‌های مطرح شده از سوی انگلیس علیه روسیه در ماجرای اسکریپال هرگز ثابت نخواهد شد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره ماجرای مسمومیت سرگئی اسکریپال، جاسوس سابق روس در سالزبری گفت: لندن به هر حال مجبور به عذرخواهی خواهد شد اما مشخصاً این ماجرا طولانی خواهد بود و بلاهت انگلیس در آن از حد گذشته است.

وی تصریح کرد: اکنون سوال این است که طرف انگلیسی از چه چیزی به عنوان مبنای اتهام‌هایش علیه روسیه استفاده کرده است. طرف انگلیسی باید جوابگو باشد.

وی افزود: وزیر امور خارجه انگلیس که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه را متهم کرد و همچنین نخست‌وزیر انگلیس پس از طرح اظهاراتشان باید با همکاران خود در اتحادیه اروپا رودررو شوند.

سخنگوی کرملین گفت: این وضعیت از همان ابتدا برای ما ناعادلانه بود و اکنون مدارکی بیرون می‌آید که نشان می‌دهد، این اتهام‌های بی‌منطقی که طرف انگلیسی ساعاتی بعد از این حادثه علیه ما مطرح کرد، هیچ پایه و اساسی نداشت. این موضوع را مدارک رسمی و گویای کارشناسان نشان می‌دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *