ستاره سابق بارسلونا و تیم ملی اسپانیا درگذشت + معاون صنایع دستی استعفایش را تایید کرد – شکوفه اصفهان

خبرگزاری تسنیم: انریکه کاسترو ملقب به کینی، بر اثر حمله قلی در سن 68 سالگی درگذشت. او روز گذشته (سه‌شنبه) در حال پیاده‌روی به سمت منزل خود بود که دچار حمله قلبی شد و جان خود را از دست داد
ستاره سابق بارسلونا و تیم ملی اسپانیا درگذشت

کینی در فاصله سال‌های 1970 تا 1982 برای تیم ملی اسپانیا 35 بازی انجام داد و 8 گل هم به ثمر رساند. او دوران بازیگری خود را سال 1967 در تیم انسیدسا آغاز کرد و در ادامه به تیم‌های خیخون، بارسلونا و باز هم خیخون ملحق شد و سال 1987 به دوران بازیگری‌‌اش پایان داد.

خبرگزاری تسنیم: انریکه کاسترو ملقب به کینی، بر اثر حمله قلی در سن 68 سالگی درگذشت. او روز گذشته (سه‌شنبه) در حال پیاده‌روی به سمت منزل خود بود که دچار حمله قلبی شد و جان خود را از دست داد.

طبق اعلام رادیو کادناکوپه اسپانیا، پزشکان تمام تلاش خود را برای احیای کینی در آمبولانس انجام دادند که بی‌فایده بود.

کینی که اسطوره تیم فوتبال اسپورتینگ خیخون محسوب می‌شود، در 381 بازی‌ خود در دوره اول حضورش در این تیم 214 گل زد. او جزو ستاره‌های تاریخ باشگاه بارسلونا هم هست چرا که در 100 بازی‌اش برای کاتالان‌ها 54 گل به ثمر رساند. کینی در بازگشت به خیخون 17 گل دیگر در 62 بازی‌اش به ثمر رساند و جایگاه خود را به عنوان سمبل این باشگاه تثبیت کرد.

——————-

بهمن نامور مطلق استعفایش از معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور را تایید کرد
بهمن نامور مطلق، مدیر غرب آسیا در شورای جهانی صنایع دستی، اسطوره شناس، عضو حلقه نشانه شناسی ایران و استادیار گروه فرانسه دانشگاه شهید بهشتی است که از سال ۱۳۸۱ معاون پژوهشی فرهنگستان هنر و پیش از آن نیز معاون پژوهشی در خانه هنرمندان ایران بوده است.

بهمن نامور مطلق درباره دلیل استعفایش گفت: زمانی وقت آمدن و زمانی وقت رفتن است. او اعلام کرد: روز دوشنبه ۷ اسفندماه استعفایش را به علی اصغر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری داده است.

معاون صنایع دستی در حالی استعفا داده است که با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز این حوزه درگیر برگزاری نمایشگاه عیدانه صنایع دستی است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

نامور مطلق بعد از ارائه استعفای خود روز ۸ اسفند در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حاضر نشد و هنوز مونسان خبری مبنی بر پذیرفتن یا نپذیرفتن این استعفا مطرح نکرده است.

بهمن نامور مطلق استعفایش از معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور را تایید کرد.

او سال ۱۳۹۴ با حکم محمدعلی نجفی، معاون رییس جمهور و رییس وقت سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری- به عنوان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور منصوب شد و در زمان ریاست مسعود سلطانی فر و زهرا احمدی پور در سِمت خود باقی ماند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *