اصالت بومی محلی، برای جذب گردشگر تقویت شود – شکوفه اصفهان

نباید همه چیز را مدرن کرد و باید خودمان باشیم و بدانیم مدرنیته نمی تواند گردشگران را جذب کند
محب خدایی با تاکید بر تقویت اصالت های بومی هر منطقه گفت: لباس سنتی اصالت استان سیستان و بلوچستان است که حفظ شده، توسط مردم در زندگی روزمره استفاده می شود و جاذبه گردشگری دارد.

محب خدایی با بیان این که گردشگرانی که وارد کشور می شوند به دنبال شکستن خطوط قرمز فرهنگی و اعتقادی مردم نیستند، گفت: این گردشگران برای دیدن اعتقادات، آداب و رسوم و زندگی عادی مردم به کشورمان سفر می کنند.

نباید همه چیز را مدرن کرد و باید خودمان باشیم و بدانیم مدرنیته نمی تواند گردشگران را جذب کند.

“محمد محب خدایی”

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان داشت: رسانه می تواند با معرفی جاذبه ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم در مخاطب برای سفر انگیزه ایجاد کند.

گردشگری در حوزه رسانه و به خصوص صدا و سیما بسیار تخصصی و مهم است و اکنون کشور ترکیه فیلم ها و سریال های خود را با پیش زمینه گردشگری تولید می کند.

برنامه استان ها برای توسعه گردشگری باید منسجم بوده و از کارهای پراکنده پرهیز شود.

وی با تاکید بر حفظ و معرفی آداب و رسوم سنتی هر منطقه، اظهار داشت: هر کدام از آیین ها و سنت های مردم ایران دارای جاذبه خاص خود است که می تواند گردشگران فراوانی به کشور جذب کند.

محمد محب خدایی در جمع فعالان گردشگری هرمزگان اظهار داشت: استان هایی که سیاست و برنامه برای توسعه گردشگری داشته باشند بودجه بیشتری دریافت می کنند و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به آن ها کمک می کند.

گردشگران فراوانی در محرم برای دیدن مراسم عاشورای مردم ایران وارد کشور می شوند. نباید همه چیز را مدرن کرد و باید خودمان باشیم و بدانیم مدرنیته نمی تواند گردشگران را جذب کند.

اصالت استانی هم چون هرمزگان صنایع دستی است که باید ذوق قدیمی آن حفظ و تقویت شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *