ترامپ: اراده آمریکا را دستِ کم نگیرید + کلاه ضدخواب رانندگان کامیون ساخته شد – شکوفه اصفهان

خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، رئیس جمهوری آمریکا با ورود به ژاپن مدعی شد نباید عزم و اراده آمریکا را دستکم گرفت و اینکه وی در ادامه سفر آسیایی خود انتظار دیدار با همتای روسی و مساعدت وی در حل مسئله کره شمالی را دارد
گفتنی است وی پیش از رسیدن به مقصد و حین پرواز از احتمال دیدار با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه خبر داد و در این باره گفت: به گمانم انتظار دیدار با پوتین را داریم. می‎خواهیم وی درباره مسئله کره شمالی کمک کند.

خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، رئیس جمهوری آمریکا با ورود به ژاپن مدعی شد نباید عزم و اراده آمریکا را دستکم گرفت و اینکه وی در ادامه سفر آسیایی خود انتظار دیدار با همتای روسی و مساعدت وی در حل مسئله کره شمالی را دارد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز یکشنبه در اولین روز از سفر ۱۲ روزه خود به کشورهای آسیایی، وارد ژاپن شد.

وی هنگام فرود در پایگاه هوایی «یوکوتا» واقع در غرب توکیو در جمع صدها نیروی آمریکایی و ژاپنی، مدعی شد هیچ دیکتاتوری، رژیم یا ملتی (!) نباید اراده آمریکا را دستکم بگیرد و اینکه واشنگتن و متحدینش آماده دفاع از آزادی هستند.

ترامپ قرار است در ادامه امروز با «شینزو آبه» نخست‎وزیری ژاپن دیدار کند. وی در روزهای آینده به کره جنوبی، چین، ویتنام و فیلیپین سفر خواهد کرد.

گفتنی است سفر ترامپ که بلندترین تور آسیایی یک رئیس جمهور آمریکایی در ۲۵ سال گذشته تلقی می‎شود بر مناقشات شبه‎جزیره کره متمرکز شده حال آنکه تجارت نیز از دیگر محورهای آن عنوان می‎شود.

وی در ادامه ادعاهای خود افزود: هر‎ از‎ گاهی در گذشته، آنها ما را دستکم گرفتند. حال آنکه این اقدام برایشان خوش‎یمن نبود. آیا بود؟

——————-

خبرگزاری مهر – شیوا سعیدی قوی اندام: یک شرکت خودروسازی کلاهی مخصوص رانندگان کامیون ساخته که خواب آلودگی را ردیابی و به راننده هشدار می دهد
خبرگزاری مهر – شیوا سعیدی قوی اندام: یک شرکت خودروسازی کلاهی مخصوص رانندگان کامیون ساخته که خواب آلودگی را ردیابی و به راننده هشدار می دهد.

 ردیابی حرکات سر راننده؛کلاه ضدخواب رانندگان کامیون ساخته شد

به نقل از انگجت،  شرکت خودروسازی فورد یک کلاه بیس بال به نام SafeCap برای رانندگان کامیون ساخته که حرکات سر راننده که به خواب آلودگی مرتبط است را ردیابی می کند. این کلاه با صوت، نور و لرزش راننده را از خواب بیدار می کند.
 این شرکت کلاه مذکور را با همکاری شرکت GTB درسائوپائول و به مناسبت شستمین سالگرد تولید کامیون در برزیل ساخته است.

 هنوز مشخص نیست این کلاه به طور تجاری عرضه خواهد شد یا خیر.

برای تولید این کلاه محققان حرکات سر را رصد کردند و با متمایز کردن حرکاتی که هنگام رانندگی انجام می شود (مانند کنترل کردن نشانگرها، نگاه کردن در آیینه)،مواردی را که نشان دهنده خواب آلودگی باشد، مشخص کردند.

این کلاه دارای یک سرعت سنج و ژیروسکوپ است که حرکات سر راننده را اندازه می گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *